״בשנת 2022 היתה ירידה משמעותית בהוצאות מעונות רה"מ״, בישרה השבוע הכותרת ב״כאן 11״.
בכתבה הוצגה השוואה של ההוצאות בין מעונות ראשי הממשלה נפתלי בנט ויאיר לפיד אל מול שנים קודמות בהן כיהן בנימין נתניהו כראש ממשלה.
המסקנה הייתה: "סכום ההוצאות הכולל של כל המעונות היה ב-2022 כ-743 אלף שקלים. לשם השוואה, לפי אתר התנועה לחופש המידע, סך הוצאות המעון הרשמי והמעון הפרטי של ראש הממשלה בנימין נתניהו בקיסריה ב-2019 היה 2.5 מיליון, ב-2020 – 1.85 מיליון וב-2021 – 1.4 מיליון שקלים למעון רשמי. המשמעות היא שבשנת 2022, שאותה בנט ולפיד חלקו, נרשמה ירידה משמעותית בהוצאות מעונות ראש הממשלה".
פרט קטן ולא שולי בהחלט הוחמץ: ״המבצר״ של נפתלי בנט. כך כתב עו"ד אוריאל נזרי, מי שייצג את שכניו של בנט בתביעה מולו על נזקי שיפוץ המעון ברעננה: ״שמעתי על הירידה ב"הוצאות המעונות" שקר מוחלט. הנתון שמסתירים מהציבור הוא החשוב ביותר – עלויות הבניה וכו'. שם מדובר בכ – 46,000,000 ש"ח במבצר בנט ברעננה מול כמה ש"ח אצל רה"מ נתניהו. הניסיון לבדל הוצאות מסויימות בשביל להציג מצג שווא לא יצלח. בנוסף, בלפור שימש כמקום לקבלת קהל – רעננה לא .נ.ב. הבדל עצום וחשוב – בניגוד לרה"מ נתניהו שאצלו הכל נעשה כחוק. ברעננה כל שקל שעבר לשם היה בניגוד לחוק, מאחר ואסור היה לממן מעון מחוץ לירושלים ללא מעון פעיל בירושלים. אסור היה לממן בניה פלילית (ללא היתרים), אסור היה להסתיר מידע מבג"ץ – בקיצור, מבצר בלתי חוקי בעליל מלא מלא״.
העיתונאית והמגישה איילה חסון שכבר דנה רבות בהוצאות "המבצר ברעננה" פתחה את תכניתה עם המונולוג: ״ערב טוב, כיוון שמדובר בכסף שלכם, של הציבור, אז חשוב להעמיד דברים על דיוקם. פורסמו היום נתונים של התנועה לחופש המידע שכמובן אינני מטילה בהם ספק. אבל רה״מ לשעבר נפתלי בנט ועוד כמה ניסו לעשות סוג של מניפולציה בפרסום. אזרחי מדינת ישראל שילמו למעלה מ-46 מיליון ש"ח על החלטה של בנט להפוך את הבית הפרטי ברעננה למעון רשמי״. בהמשך הוסיפה שאותו מעון רשמי כלל לא תיפקד כרשמי מכיוון שכל הביקורים הרשמיים של אורחי החוץ לא התקיימו באותו מעון. כך למשל ביקורים של אורחים מגרמניה עלו למשלם המיסים מעל 300,000 ש"ח בשל אירוחים בבתי מלון״.
כדאי להזכיר כי ״התנועה לחופש המידע״ הוקמה ב– 2004 ביוזמתם של רביב דרוקר, פרופ' יורם רבין וד"ר יובל קרניאל. החל מינואר 2020 משמש העיתונאי נדב איל כיושב–ראש הועד המנהל של התנועה.
![קחו, נשמט לכם מבצר 1 orna](https://secure.gravatar.com/avatar/21fb40cb27f640de43df98a06f919413?s=96&r=g&d=https://old.tovnews.co.il/wp-content/plugins/userswp/assets/images/no_profile.png)
הגמל לא רואה את הגיבנת שלו, ממש כמו הפרבילגים, מדברים על דמוקרטיה, ועושים דיקטטורה, מורדים בהחלטת העם והכל כי הם בעמדות הכוח ולהם זורמים המיליונים
מתי הבנדיט הזה משלם את כל הגזל הזה???