אזרחי ישראל קמו לבוקר שמסמן, לפחות עד עתה, את השיא של חצי השנה האחרונה – ליום בו יתברר לאן פניה של הרפורמה המשפטית.
בינתיים, נראה שלא ניתן לחזות את התוצאות בשל רצון של חלק מחברי הקואליציה לבחור בנציג אופוזיציה כדי לאפשר את המשך קיום שיחות ההדברות בבית הנשיא.
אם ייבחרו שני נציגי קואליציה, האיומים של אנשי המחאה יצאו אל הפועל.
העיתונאי שלום ירושלמי מדווח: "שני שרים בליכוד אמרו ביומיים האחרונים ל'זמן ישראל' שיצביעו עבור אלהרר, ולא משנה להם מה תחליט הקואליציה".
העיתונאי, יהודה שלזינגר, מצטט את השר יריב לוין בשיחות סגורות: "מפגינים נגדנו, מכים אותנו, יורקים עלינו והם אומרים לנו "אל תתבכיינו". הם מרגישים שהם בכלל עושים לנו טובה שמעמידים את קארין אלהרר אחרת יבעירו את המדינה. מה הם נתנו לנו בתמורה? למה אנחנו מפחדים מהם? מי הם בכלל?!"
גם ח"כ טלי גוטליב נוקטת בעמדה זהה לעמדתו של שר המשפטים לוין: "זו תהיה בושה והשפלה לבחור בנציג ממפלגת יש עתיד לוועדה למינוי שופטים. אני מפצירה בחבריי לקואליציה להצביע לי ולנציג נוסף מהקואליציה. אסור שיש עתיד תקבל תמונת נצחון שלא מגיעה לה ושאין דרך להסביר אותה. בואו נאפשר לעצמינו תמונת נצחון לגאוות ליבם של אנשי הימין".
עם זאת, נראה כי האפשרות של נציג אופוזיציה בועדה נועדה על מנת לעשות צעד אחד אחורה ושניים קדימה.
הכתב הפוליטי של ערוץ 14, מוטי קסטל, מדווח כי "האופציה המובילה בקואליציה כרגע היא לתת למרות זאת נציג לאופוזיציה ולהכריז על חקיקה חד צדדית של לפחות רכיב אחד מהרפורמה המשפטית".
![היום: מי יהיו נציגי הועדה למינוי שופטים? 1 Meir](https://secure.gravatar.com/avatar/058dc5915fc48fadd61463223de81503?s=96&r=g&d=https://old.tovnews.co.il/wp-content/plugins/userswp/assets/images/no_profile.png)
תפסיקו לשחק ב״ נידמה לי״ זו הפיכה צבאית מהולה באידיוטים שימושיים שלאט לאט הורסים את מדינת עמי זה 2000 שנה. זיכרו מאין באתם ולאן מוביל שביל הצדק אל תתנו לחמומי המוח מנכסי הצדק לעצמם, להרוס באחת את כל המהפכה הציונית שנעשתה כאן התקוות החלוצים דרך העליות למיניהן ועד ליסוד מדינת היהודים המודרנית אשר גל המכיר אותה משתאה למה מסוגל עמנו, כאשר מנהיגיו יודעים לנווט אותו בתבונתם.