"האליטות החדשות יצמחו מהפריפריה"

ד"ר משה ברנט, מרצה לשעבר במחלקה לסוציולוגיה ומדעי המדינה באוניברסיטה הפתוחה, מעלה הבוקר (שני) רעיון לשינוי חברתי במדינה

Artboard 22 copy 12
דוברות הכנסת

כך כותב ד"ר ברנט:
"התנהלותן של האליטות במחאה הנוכחית אינה מותירה מקום לאשליות: זהו דור המדבר ומהן לא תצמח לנו ישועה. אנו זקוקים לאליטות חדשות ואלו יכולות לצמוח רק מציבורים ישראלים שלא עברו את תהליך הסוציאליזציה של האליטות הנוכחיות: כלומר מהפריפריה הישראלית על כל גווניה. זו ‏כוללת לא רק את ערי השדה "היהודיות", אלא גם את החרדים ואת הערבים: אנו צריכים לשחרר את כולם לשותפות מלאה בעם הישראלי. האליטות הנוכחיות שולטות במוקדי הכח של החברה הישראלית, אבל הן אינן שולטות בממשלה. הדרך ליצור את האליטות החדשות היא להשקיע בפריפריה ואת זה הממשלה יכולה לעשות".

ד"ר משה ברנט מתראיין רבות בחודשים האחרונים ובולט ברעיונותיו.

מספר חודשים הוזמן אהוד ברק להרצאה סגורה בביתו של פרופ' יוסף אגסי. ד"ר משה ברנט תהה בפניו: "מי שמך לעשות הפיכה בישראל? אתה לא קיבלת מנדט מהציבור. המערכת הפוליטית לא קיבלה אותך. מה שאתה עושה כאן זה לא דמוקרטי, זה פוטש".

בהקשר הזה ניתן להזכיר את מי שחווה אלימות מילולית ופיזית לאחרונה ואף בחו"ל, ח"כ ויו"ר ועדת חוק, חוקה ומשפט, שמחה רוטמן, שמפנה אצבע מאשימה:
"אני לומד מהמפגינים בעד שלטון האליטות שיש רבים מהם שאינם מבדילים בין דמוקרטיה לאנרכיה. הם ותומכיהם אינם מבדילים בין חופש ההפגנה והבעת הדעה לבין חדירה לתחום הפרט, פגיעה בחופש התנועה, ואלימות כנגד מי שלא מסכים איתם. אני נחוש להגן על משפחתי ועליי מפניהם".

Meir
Author: Meir

האנרכיסט מכה שנית

לחצו כאן להצטרפות לקהילת הוואטסאפ השקטה שלנו ותקבלו את כל העדכונים לפני כולם

המכללה לחיים1
עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
המכללה לחיים1

כתבות נוספות

שתף :

רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום