עמנואל שילה: "השמאל מתנער מדבריה של גלית גוטמן מתוך אינטרסים"

עורך עיתון "בשבע" משוחח עם עו"ד זיו מאור על ההתבטאות החמורה של המגישה גלית גוטמן נגד החרדים, ועונה על החששות הדמוגרפיים

Artboard 22 copy 12
PHOTO BY Lior Mizrahi / flash90

המגישה והדוגמנית גלית גוטמן התבטאה בחריפות נגד חרדים ועוררה סערה. מצד אחד, השמאל שהציג את מנהיגי החרדים על פוסטרים בבחירות, מגנה אותם כעת מקיר לקיר, ומצד שני, החילוניים ביותר מהימין יוצאים להגנת החרדים ומדגישים את החסד ואת לימוד התורה שלהם.

עמנואל שילה, עורך "בשבע", מגיב לדברים: "הגינויים לדבריה של גוטמן הם אמיתיים – אנשים הבינו שזה מוגזם, אך כמובן שיש כאן גם אינטרסים – השמאל יודע שהזדהות עם גוטמן תזיק לו ציבורית, ולכן מתנער ממנה. לעומת זאת, הימין, שיש בינו לבין החרדים הערכה הדדית, קופץ על ההזדמנות כדי לחבק את החרדים ולמצות את המירב מההתבטאות הכושלת הזו".

בכל זאת, כשמסתכלים על הדאגות הדמוגרפיות ועל תרבות העבודה בחברה החרדית – אי אפשר שלא לתהות כיצד תוכל ישראל של שנת 2050 להסתדר מבחינה ביטחונית וכלכלית כש30%-40% מהחברה יהיו חרדים?

שילה מפריד בין נושא הכלכלה לבין נושא הגיוס לצבא ש"בו משתמשים בעיקר כשוט הענשה לחרדים".

בנוגע לעניין הכלכלי, הוא סבור שיש להוריד את גיל הפטור ולהפסיק לחייב צעירים חרדים ללכת לישיבה כדי להשתחרר מגיוס – כך חלק מהצעירים החרדים ימצאו את דרכם ללימודים ולתעסוקה".

בסיום הראיון מתייחס עמנואל שילה לצעדי הממשלה האחרונים: האם נבחרי הציבור מתנערים מהבטחותיהם לבוחרים?

צפו בראיון המלא

 

 

Emuna Frid
Author: Emuna Frid

כותבת

מה גרם לאחד מהוגי הדעות של הסכם אוסלו לעבור למחנה הימין?

לחצו כאן להצטרפות לקהילת הוואטסאפ השקטה שלנו ותקבלו את כל העדכונים לפני כולם

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
1 תגובה
הישן ביותר
החדש ביותר המדורג ביותר
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
המלך עופר המשיח
המלך עופר המשיח
1 שנה לפני

בקום המדינה האדם הדתי לא התנהג ככה. דורש שנשים יצאו לו מהמרחב בשביל שיוכל לתפקד. במצב הנוכחי, שהם באים בדרישה שהצבא יהפוך לחרדי החדש שמדיר נשים וחייב שכולם יכבדו אותו ויתנו לו דירה ומכונית על חשבון הציבור. עדיף שיקימו לעצמם מדינה נפרדת עם צבא שיתאים להם. שייקחו את המקומות הקדושים. אנחנו נבוא לבקר — רק שייתחשבו ויתנו לבעלים לבוא ביחד עם הנשים. לעג לנשים: הקואליציה לא רק מדירה נשים כשהיא ממנה 24 גברים בלי אף אישה וכשהיא שוללת תקציבים מנשים וכשהיא מצביעה נגד חוקים להגנה על נשים. הקואליציה גם לועגת להן בריש גלי. לוין מבקש תמיכת נשים ומבטיח שהשופטים שלו … הגברים שתמנה הקואליציה החרדית… יידאגו להן. בן גביר עולה לקרוא שמות של נרצחות בזמן שהוא דורש הרשעה קודמת כדי לאפשר הגנה מאנשים אלימים… אלו נותנים כסף לקיצונים שצועקים "שיקסע מנוולת" ברחוב לנשים חרדיות! אפילו הדירו את טלי הצועקת בראש מהפגנת 15 המיליון אבל הביאו במקומה "משפיענית רשת" בשביל לשכנע את החלציים של המסורתי-כאילו-חרדי שלא ישים לב שלוקחים כסף מהילדים שלו.

המכללה לחיים1

כתבות נוספות

שתף :

רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
1
0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום