העיתונאי והסופר טוביה טננבום, אשר גדל במגזר החרדי, השמיע לאחרונה ביקורת על הציונות הדתית ונזכר בערגה במה שהיה פעם.
"אני אוהב את הציונות הדתית. אם לא הייתי אוהב אתכם לא הייתי פותח את הפה, לא הייתי נכנס לזה", אומר טוביה טננבום. "אני רוצה לראות בציונות הדתית את מה שהיא הייתה פעם, את המזרוחניקים".
כשנשאל מה הוא אהב שהיה פעם, ענה טוביה טננבום שבתקופה שלמד ב״מרכז הרב״, הדרך הייתה שונה. "אני זוכר איך שהרב צבי יהודה התייחס לאנשים שלא מאמינים בדרך שלו, איך שהוא התייחס למי שהוא לא מסכים איתם. באהבה, בשמחה, זה היה הרב צבי יהודה".
לדעתו, כיום הציונות הדתית, ובפרט המפלגה "שחטפה את הציונות הדתית" לדבריו, מוציאה החוצה שנאה וקוראת לאנשים שלא מסכימים איתה "עוכרי ישראל". "מה קרה לציונות הדתית שהייתה מקום של אהבה, של גשר?"
על החרדים הוא אומר שהם פחות מעורבים, והוא אוהב את זה. "הם ציונים גדולים יותר מאיתנו".
צפו בראיון המלא:
![הסופר טוביה טננבום: החרדים הם ציונים גדולים יותר 1 hofit](https://secure.gravatar.com/avatar/8614fde96e5af068987e17e4792682a6?s=96&r=g&d=https://old.tovnews.co.il/wp-content/plugins/userswp/assets/images/no_profile.png)
כדאי שיקרא מה כתבו הרבנים קוק ועמיאל מייסדי המזרחי על הציונות החילונית.
שכחו שמי שהקים פה ישובים אלו חרדים שעלו לארץ ובנו פה מושבות הרבה לפני למי שרוצה ליצור יהדות חדשה אין ציונות ללא תורה כל דבר אחד לא יחזיק מעמד כמו שרואים