בהסתדרות העובדים החליטו כזכור להצטרף למאבק נגד הרפורמה המשפטית והשביתו, בין השאר, את ההמראות בשדה התעופה בן גוריון, בתי חולים ועוד.
חיים רמון, שהיה בעברו יו"ר ההסתדרות, מסביר שהיחס הסלחני להתנהלות של ההסתדרות הוא מוסר כפול: "ההסתדרות רשאית להשבית את המשק על עניינים חברתיים גדולים. אבל יש סדר, יש דין. אי אפשר שיו"ר ועד עובדי רשות שדות התעופה יודיע שלא ממריאים יותר. אלו דברים שאסור שיקרו אפילו לא ברפובליקת בננות. דמיין שפנחס עידן, איש ליכוד, היה עושה את זה כדי לעצור את ההתנתקות? הכל מוסר כפול".
רמון גם מזכיר נשכחות על הצעות מלפני הבחירות: "במצע של ״המחנה הממלכתי״ כתוב שכאשר הם יקימו ממשלה הם יקבעו בחוק שאפשר להפיל אותה רק ברוב של 70 חברי כנסת. הם קבעו שאם לא עובר תקציב – הממשלה לא נופלת. זו דיקטטורה ממש. דמיין שנתניהו היה אומר דבר כזה? היו פותחים אולפנים והעיתונות הייתה בכפולות. ומי ההוגים הגדולים? המכון הישראלי לדמוקרטיה. זו ממש צביעות ומוסר כפול. נשברו הכלים".
צפו בראיון המלא
![חיים רמון על ההסתדרות: "אסור שיקרה אפילו ברפובליקת בננות" 1 משה מאירסדוף](https://secure.gravatar.com/avatar/da0e03851e69eb3c23c056716ed88045?s=96&r=g&d=https://old.tovnews.co.il/wp-content/plugins/userswp/assets/images/no_profile.png)
חיים רמון, נקמת את נקמתו של אביך.
בגדת בנשים, בחברים ובערכים!
תנוח.