המשחק פותח בידי הרב אסף כהן, מנהל עמותת "בית מורשת", עמותה חברתית חינוכית הקיימת כבר עשרים שנה.
פיתוח המשחק נבע מסגרי הקורונה. "כולנו זוכרים את הסגרים הראשונים" אומר הרב אסף, "אני גם רב קהילה במעלה אדומים, ואני מכיר 2 דפוסים של משפחות. יש משפחות שזה היה עבורן מתנה, חודשיים בבית, הכסף נכנס בחל"ת, ואתה עם הילדים ולא ממהר לשום מקום. אבל יש משפחות שזה הביא אותן לקצה, שני בני הזוג ביחד יום שלם עם המטלה של העסקת הילדים. מורכב".
הצורך הזה שהרב אסף ראה בקהילה ואצל האנשים הוליד את המיזם של משחקים חינוכיים-רגשיים סביב פרשות השבוע ומעגל השנה כמו סוכות, חנוכה, פורים ועוד. לקראת חג הפסח הופקה ערכה, "כרטיסדר" שמה, המכילה 34 כרטיסיות ובהן שאלות ומשימות בנושאים שונים לפי מבנה ההגדה. הכרטיסיות מתאימות מגיל גן חובה ועד 120, כלומר, כל המשפחה משתתפת בסדר וכל אחד מבני המשפחה נוטל את חלקו בפעילות. לדוגמא, בחלק של ההלל, מוטלת משימה על כל אחד ממשתתפי הסדר: עליו לבחור משהו שהוא רוצה להודות עליו. דוגמא נוספת, נשאלת שאלה על הפסוק "ויגדל משה ויצא אל אחיו": מדוע התנהגותו של משה מיוחדת בסיטואציה הזו? מה ניתן ללמוד מרגישותו של משה שיכול ללמד גם אותנו על היחס הנכון לחברינו?
הערכה מכילה 34 כרטיסיות שמובטח לכם שלא תספיקו את כולם במהלך הסדר, אך הן רלוונטיות לכל ימי החג, ואפשר לשחק איתן בנסיעות ובארוחות. פיתוח נוסף שיצרה העמותה הוא "מסע אל הלב בחג הפסח". זוהי גירסה שהותאמה למוסדות חינוך ומכילה 12 כרטיסיות ומודפסת כאקורדיון המותאם לקנייה של מוסדות עבור התלמידים.
ניתן לקנות בחנות האינטרנטית שלהם באתר האינטרנט בית מורשת, ובחנות הפיזית "דברי שיר" בירושלים.