שנתיים אחרי הפרעות בערים המעורבות, כתב "ידיעות אחרונות" בצפון ותושב עכו, יאיר קראוס, מספר על היכולות של המשטרה להתמודד עם תרחיש כזה שוב: "הבעיה היא שמשטרת ישראל לא ערוכה כמעט לשום תרחיש, לא רק למאורעות כמו בתשפ"א. רק השבוע עקבתי אחרי אירועי פרוטקשן וראש עיריית קרית שמונה אמר לי: "אנחנו לא צריכים משטרה, אנחנו צריכים צבא". זה אירוע שמדינת ישראל פספסה את הרכבת וצריך הרבה יותר ממשטרה. אתה רואה שאין מעגל שנסגר: לא בפרקליטות, לא בבתי המשפט, לא בענישה".
למרות הביקורת הקשה והתחושות הקשות, קראוס משתף גם באירוע שמעניק זוית אופטימית לאירועים שאירעו לפני שנתיים: "אתמול אחה"צ קיבלתי שיחה מפתיעה ומרגשת שצמררה אותי".
מי התקשר אליו וכיצד השיחה גרמה לו להתרגש?
צפו בראיון המלא באולפן ערוץ TOV
![ראש עיריית קרית שמונה על תופעת הפרוטקשן: "אנחנו לא צריכים משטרה, אנחנו צריכים צבא" 1 משה מאירסדוף](https://secure.gravatar.com/avatar/da0e03851e69eb3c23c056716ed88045?s=96&r=g&d=https://old.tovnews.co.il/wp-content/plugins/userswp/assets/images/no_profile.png)