מוטי שטיינמץ בשיר חדש – "ומתקדש"

השיר הולחן לכבוד סיום הדף היומי בהלכה, והוא מבוסס על דברים שכתב רבי חיים מוולוז'ין זי"ע בספרו 'נפש החיים'

WhatsApp Image 2021-06-15 at 14.02.50 (2)
צילום: בערל מעייאס, עיצוב גרפי : שמעון רוכמן

זמן קצר לאחר ששחרר אלבום חדש-'עתיק יומין' מוטי שטיינמץ מוציא שיר חדש לכבוד מעמדי הסיום של ארגון 'דרשו'. זו כבר הפכה למסורת קבוע במעמדי דרשו, כאשר בכל סיום נחשפות יצירת מוזיקאליות חדשות לכבודה של התורה ולומדיה. אולם נראה כי הפעם מדובר בשיא שיהפוך מהר מאוד לנכס צאן ברזל, וכזה המגלם באופן המובהק ביותר את ייחודם ומעלתם של לומדי התורה. השיר מבוסס על דברים שכתב רבי חיים מוולוז'ין, גדול תלמידיו של הגר"א, וראש ישיבת "אם הישיבות", ישיבת 'עץ חיים' שבוולוז'ין, בספרו 'נפש החיים': "האדם המקבל על עצמו עול תורה הקדושה לשמה לאמתה, הוא נעלה מעל כל ענייני העולם הזה, ומושגח מאתו יתברך השגחה פרטית, למעלה מהוראת כוחות הטבעים והמזלות כולם, כיון שהוא דבוק בתורה ובהקב"ה ממש כביכול, ומתקדש בקדושה העליונה של התורה הקדושה שהיא למעלה לאין ערוך מכל העולמות".

את הלחן, שמהווה מעין המשך ללהיט הגדול "בזכות התורה" ערכו גם הפעם אלי קליין ואיצי ברי. "יש מילים שמרימות אותנו טפח עוד לפני שאנו מחברים להם צלילים" הם אומרים בהתייחס לשיר החדש. "כשקיבלנו את הבקשה מדרשו, התרגשנו שוב להיות חלק מפס הקול הפועם של עולם התורה. זאת זכות להיות במקום שמביא את המסר של 'האדם המקבל על עצמו' בניגון שיחדור עמוק, למעלה מכל העולמות, ויעורר את חשקת התורה במתקדשים בקדושה העליונה ביותר".

מוטי שטיינמץ, שמבצע את השיר בדרכו המרגשת והמיוחדת, אומר כי מדובר בשיר מלא רגש שמבטא את מעמדם של לומדי התורה קרבתם לקב"ה וקדושתם העצומה. "לשירים של דרשו יש חן יהודי מיוחד וחיבור לעולם התורה. מדובר בשיר שעומד להיות ההמנון של עולם התורה ושל לומדי התורה. רואים את הסייעתא דשמייא המיוחדת של דרשו בכל צעד ושעל, כאשר הנעימות המוזיקאליות שיוצאות במעמדי דרשו, הופכים להיות הזיהוי המובהק ביותר עם עולם התורה היהודי כולו".

לחצו כאן להצטרפות לקהילת הוואטסאפ השקטה שלנו ותקבלו את כל העדכונים לפני כולם

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

שתף :

רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום