ההלכה אומרת שבפסח – מי שאוכל "חמץ כזית", חייב כרת. הדגש הוא במכוון על חמץ בגודל זית, שאי אפשר לטעות בו. אלא שאבודרהם מביא הלכה אחרת מדרבנן – אפילו לא פירור. בהתאם לכך, סיר אוכל שנכנס בו פירור חמץ, גם אם מדובר בקילוגרמים רבים של תבשיל – פסול לאכילה.
אך מה עושה בן עדות אשכנז שמצא קטניה בתוך סיר הבשר או העוף? על כך מסביר הרב שמעון שבגלל שמדובר במנהג ולא בהלכה – ניתן להוציא את הקטניה מהסיר או מהצלחת מבלי לפסול את כל המזון.
צפו בהסבר המלא אודות הלכות חמץ:
![הלכות פסח: מה אמרו רבותינו על ״חמץ כזית״ באוכל? 1 hofit](https://secure.gravatar.com/avatar/8614fde96e5af068987e17e4792682a6?s=96&r=g&d=https://old.tovnews.co.il/wp-content/plugins/userswp/assets/images/no_profile.png)