ד"ר מרדכי קידר מסביר את אמירתו של מוחמד דחלאן בכך שהוא קורא את השטח: ברחוב הערבי לא מעוניינים ברשות הפלסטינית. דחלאן מתכתב עם הקולות הללו כדי לקבל אהדה, ומציע לאותם ערבים "לחיות במדינה נורמלית כמו ישראל".
יוני בן-מנחם טוען שדחלאן פועל על פי סקרי דעת קהל. כל הסקרים הפלסטיניים מראים כי מעל 70% מהפלסטינים אינם מאמינים בפתרון שתי המדינות ומעוניינים במדינה פלסטינית אחת מ"הים עד הנהר".
מה שדחלאן אומר אינו חדש – הוא אמר זאת גם לפני שנתיים. הוא רואה את הסקרים ורוצה "לאגף את אבו-מאזן מצד שמאל", כדי לכבוש את דעת הקהל הפלסטינית לקראת קרב הירושה.
לדברי ד"ר אדי כהן, דחלאן כלל אינו רלוונטי כעת, משום שהוא ברח מכאן מפני החשש שאבו-מאזן יפגע בו.
הראשון, לדבריו, ממתין ליום שבו אבו מאזן ילך לעולמו כדי לחזור, ובינתיים משחרר אמירות שונות כדי להשאר בתודעה הפלסטינית.
צפו בראיון המלא
![״ברחוב הערבי לא מעוניינים ברשות הפלסטינית״ 1 Emuna Frid](https://secure.gravatar.com/avatar/dede4474ec57115e8443aef6abed8707?s=96&r=g&d=https://old.tovnews.co.il/wp-content/plugins/userswp/assets/images/no_profile.png)
Author: Emuna Frid
כותבת