סקטורים שונים במשק כבר הפגינו נגד הרפורמה המשפטית, אך אחת התופעות המדאיגות הן הקצינים הבכירים בצה"ל, אשר מאיישים בהמוניהם את במות המחאה בשמאל, וקולם כמעט אינו נשמע בימין.
מה גורם למכהנים בצמרת הצבאית להתיישר בצורה כל כך אגרסיבית לשמאל? הרב אביעד גדות, מייסד ארגון "תורת לחימה", עונה על כך בראיון לזיו מאור.
לדבריו, הביטוי "צבא העם" נכון לשכבות הבינוניות והזוטרות של צה"ל, אך הוא אינו תקף בהקשר של הפיקוד הבכיר. ישנה תקרת זכוכית בצבא למי שמביע דעות ימניות או דתיות מדי, ולכן רק מי שאומר את הדברים "הנכונים" מטפס בדרגות.
הרמטכ"ל הנכנס הרצי הלוי מבטא, על פניו, את הגיוון בחברה הישראלית, כשבעת גיוסו עוד חבש כיפה לראשו. האם יתכן שאף הוא הגיע לתפקידו כקצין בכיר דרך אותה סלקציה?
לטענת הרב אביעד, המערכת מפעילה לחצים כבדים שמסלילים כל אחד – מכל רקע – המגיע לתפקידים בכירים להיות שמאל "דה פקטו".
כדי להביא לשינויים ולשבור את הדפוס, הלוי יהיה חייב לפרק את המוקדים שמפעילים את הלחץ. מדובר בגופים המחנכים את הקצונה הבכירה כמו קרן "וקסנר", וכן אלו המחנכים דרגים נמוכים יותר, כמו מב"ל שבראש התכנית בה עומד יוסי בן ארצי – מייסד "שלום עכשיו".
עוד עונה הרב אביעד על השאלה האם יואב גלנט הוא איש שמאל.
צפו בראיון המלא
![מדוע הבכירים בצה"ל נוטים לשמאל? - “מצביאים שאיבדו את הדרך״ - פרק 6 1 Emuna Frid](https://secure.gravatar.com/avatar/dede4474ec57115e8443aef6abed8707?s=96&r=g&d=https://old.tovnews.co.il/wp-content/plugins/userswp/assets/images/no_profile.png)
Author: Emuna Frid
כותבת