הכתב המדיני של 'וואלה' פרסם כי בנסיון להרגיע את השטח מזכיר המדינה האמריקאי בלינקן מנסה לקדם הבנות עם נתניהו ועם אבו מאזן: דחיה בכמה חודשים של בניה בהתנחלויות, הריסת בתים ופינוי פלסטינים מבתיהם בתמורה להשהיית מהלכים פלסטיניים נגד ישראל באו"ם וחידוש התיאום הביטחוני.
עמנואל שילה, עורך "בשבע", לא דואג מהפרסומים על הממשלה החדשה. לדבריו "בצלאל סמוטריץ' ואורית סטרוק הם המומחים מס' 1 בכל הנושא של מאבקים למען ההתיישבות גם מול ממשלה עוינת וגם מול ממשלה ימנית שנתניהו בראשה. הם יעמדו על המשמר ולא יתנו שיהיה איזשהו ויתור בנושא הבניה בהתיישבות. אנחנו רוצים שתהיה דחיפה גדולה הרבה יותר מהגידול הטבעי. אני מאמין שמתחת לרדאר של האמריקנים יהיה אפשר לעשות יותר מזה ועל פחות מזה הם בוודאי לא יתפשרו".
צפו בראיון המלא באולפן ערוץ TOV
![עמנואל שילה: "אני סומך על בצלאל ועל אורית שישמרו על ההתיישבות" 1 משה מאירסדוף](https://secure.gravatar.com/avatar/da0e03851e69eb3c23c056716ed88045?s=96&r=g&d=https://old.tovnews.co.il/wp-content/plugins/userswp/assets/images/no_profile.png)
לא ידעתי שאחת שנראית כמו אם מנזר היא יהודיה