בפרשת השבוע מתבקשים בני ישראל בלשון מיוחדת ולא בלשון ציווי רגילה: "דַּבֶּר נָא בְּאָזְנֵי הָעָם וְיִשְׁאֲלוּ אִישׁ מֵאֵת רֵעֵהוּ וְאִשָּׁה מֵאֵת רְעוּתָהּ כְּלֵי כֶסֶף וּכְלֵי זָהָב".
המטרה היא שעם ישראל לא רק יצא משעבוד לחירות אלא יהיה עם גדול שיש לו מדינה, שהחיים יהיו רחבים ועשירים מתוך רווחה. לכן זה לא יכול להעשות מתוך ציווי אלא מתוך הרגשת רווחה, רוממות, שמחה והתנדבות. את הרגש הזה רוצה עם ישראל רוצה לעורר בבני ישראל.
צפו ברב מאיר נאמן בדבר תורה לפרשת בא
![פרשת בא: הדרישה מעם ישראל מלמדת אותנו איך צריך לצאת לחירות 1 משה מאירסדוף](https://secure.gravatar.com/avatar/da0e03851e69eb3c23c056716ed88045?s=96&r=g&d=https://old.tovnews.co.il/wp-content/plugins/userswp/assets/images/no_profile.png)