המשנה לפרקליט המדינה לשעבר: "יש בהחלט מקום לפתיחה בחקירה נגד ישראל פריי"

ישראל פריי נעצר לחקירה לאחר שסירב להתייצב ולהשיב על הטענה שהסית לטרור. עו"ד יהודה שפר טוען שחקירה כזו דורשת את אישור היועמ"ש ומוצדקת ולא קשורה לתפקידו העיתונאי של פריי

Artboard 22 copy 12
המשטרה עצרה בשבוע שעבר את העיתונאי ישראל פריי, בחשד לעבירות הסתה לטרור והסתה לאלימות ולאחר שסירב חמש פעמים להגיע לחקירת משטרה. אחרי כמה שעות, בסיום החקירה, שוחרר פריי לביתו. 
אחת התלונות נגד פריי הוגשה בעקבות ציוץ שלו מספטמבר, אז שיבח את השוהה הבלתי חוקי שנתפס בידי שוטרים ביפו כשברשותו מטען חבלה ונשק, והודה כי התכוון לבצע פיגוע בתל אביב. פריי צייץ אז: "תראו מה זה גיבור, הוא עשה את כל הדרך משכם עד לתל אביב ולמרות שכל הישראלים סביבו לוקחים איכשהו חלק בדיכוי, ריסוק והרג בני עמו, הוא בכל זאת חיפש מטרות לגיטימיות ונמנע מפגיעה בחפים מפשע. בעולם מתוקן הוא היה מקבל מדליה".
המשנה לפרקליט המדינה לשעבר, עו"ד יהודה שפר, חושב שהמעצר לטובת חקירה היה מוצדק בהחלט: "מדובר בחשדות בתמיכה למעשי טרור. פתיחה בחקירה כזו  דורשת אישור של היועץ המשפטי לממשלה וגם של המשנה לפרקליט המדינה, תפקיד שמילאתי במשך שנתיים. לא במהירות מאשרים פתיחה בחקירה בצמצום חופש הביטוי. כאשר יש מעשה של הזדהות עם מעשה טרור בצורה כל כך נוקבת בהחלט יש מקום לפתיחה בחקירה. לא בטוח שיעמידו אותו לדין אבל חקירה בהחלט יש לפתוח".

האם יש הבדל בין צייצן בטוויטר לבין עיתונאי?

צפו בראיון המלא באולפן ערוץ TOV

play-rounded-fill

לחצו כאן להצטרפות לקהילת הוואטסאפ השקטה שלנו ותקבלו את כל העדכונים לפני כולם

המכללה לחיים1
עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

שתף :

רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום