מינוי הרבצ"ר: "המהלך הוא תשובה לקיצוניות מהצד השני"

הרב חגי לונדין בראיון לגילי כהן על הדרך החדשה שמקדמת הממשלה המיועדת למינוי הרב הצבאי הראשי

Artboard 22 copy 12

במסגרת ההסכמים הקואליציוניים הוסכם כי את הרב הצבאי הראשי של צה"ל תמנה ועדה בראשה יעמוד הראשון לציון, הרב הספרדי הראשי. ההחלטה גררה ביקורת רבה מצד אנשי צבא לשעבר שטענו כי יש בכך כדי להחליש את כוחו של צה"ל. האלוף במיל' אלעזר שטרן תהה בציוץ בטוויטר האם את קצין רפואה ראשי ימנה מעכשיו שר הבריאות.

הרב חגי לונדין מסביר כי לדעתו המהלך הזה הוא תשובת משקל לאג'נדות הפרוגרסיביות שהשתלטו על צה"ל וכעת יש להטות את המגמה לצד השני: "בימים כתיקונם, כשהמערכת הצה"לית הייתה נקיה, היה ברור לצבא, שהרבצ"ר שייך לצבא אבל את ההשכלה שלו ואת שאר הרוח שלו הוא קיבל מהעמדה התורנית שלו וממילא, מונו אנשים שמתאימים".

"בשנים האחרונות", מזכיר הרב לונדין, "בגלל האג'נדות הפרוגרסיביות הציפייה הייתה שהרבנות הצבאית תהיה חותמת גומי כדי לאשר דברים בניגוד לאג'נדה הראשית שהיא התורה. החוק הזה בא לתקן את הדבר. כמו שמממנים קצין רפואה, אז ברור שהצבא ממנה אותו אבל ההשכלה שלו מגיעה מלימודי הרפואה ולא ממה שאומרים לו בצבא. את התוכן ואת הערכים אנחנו לא מקבלים מהרמטכ"ל אלא מהקב"ה וזה מגיע דרך רבני ישראל".

צפו בראיון המלא

play-rounded-fill

התעדכנו בתוכן היומיומי שלנו רק בערוץ ToV(חדשות ודעות שלא תמצאו בכל מקום , ערוץ ToV ביוטיוב תכנים יום יומיים התעדכנו בכל מה שקורה במדינה)

צד

לחצו כאן להצטרפות לקהילת הוואטסאפ השקטה שלנו ותקבלו את כל העדכונים לפני כולם

המכללה לחיים1
עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

שתף :

רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום