ההצגה חייבת להימשך? יורם לוינשטיין הטריד מינית את תלמידיו בבית הספר למשחק

היום בערב פורסם תחקיר לפיו לוינשטיין הטריד מינית את תלמידיו - הוגשה תלונה במשטרת ישראל

Artboard 22 copy 12
צילום: מתוך הפייסבוק של בית הספר למשחק יורם לוינשטיין

"נכנסתי לבית הספר הזה בולדוזר, יצאתי משם סמרטוט". בתחקיר שפורסם ב"חדשות הערב" בכאן 11 מגיעות עדויות מתלמידותיו ותלמידו של מנהל ומייסד בית הספר למשחק המפורסם "יורם לוינשטיין". על פי העדויות נראה כי לוינשטיין הציע הצעות מגונות ונגע מגע לא הולם בתלמידיו. הוא מכחיש את כל האמור בכתבה.

בהמשך לאמור, טוענים תלמידיו בשנים האחרונות כי ספגו ממנו השפלות, צרחות ושימוש בדימויים מיניים בוטים בזמן שיעורים וחזרות. לוינשטיין אחראי לקידומם של אלפי שחקנים במשך השנים, אך כעת נראה כי המקום היוקרתי עבור הלומדים משחק יעבור טלטלה רצינית.

לוינשטיין הופתע מהתחקיר והתנער ממנו מכל וכל, על פי התגובה שהוציא: "הסיפור הזה נפל עליי כרעם ביום בהיר ואני מזועזע ממנו. לא נמסר לי עד לשידור הכתבה במי מדובר, אבל עברתי במחשבה מהירה על אלפי תלמידים שלמדו אצלי משחק, ולא הצלחתי לחשוב על מישהו שיכול/ה להגיד עליי דברים כאלה. אני כבר 35 שנים עם הסטודיו במקצוע הזה. זה תחום רווי מתח. הרבה פעמים אני האיש שעומד מול אנשים שיש להם חלום להיות שחקנים מפורסמים ובעצם גודע להם את החלום. אבל מעולם! מעולם לא היתה לי מטרה לפגוע אלא רק לקדם על מנת שיעבדו במקצוע. אם האישום הוא חיבוק, אז בהחלט אנחנו מחבקים בבית הספר, אוהבים את התלמידים ותומכים בהם בכל דרך. בשום אופן לא חיבוקים עם קונוטציה מינית חלילה".

https://old.tovnews.co.il/%d7%9b%d7%9a-%d7%9c%d7%90-%d7%9e%d7%98%d7%a4%d7%9c%d7%99%d7%9d-%d7%91%d7%a4%d7%92%d7%99%d7%a2%d7%95%d7%aa-%d7%9e%d7%99%d7%a0%d7%99%d7%95%d7%aa-%d7%aa%d7%9c%d7%9e%d7%95%d7%93-%d7%aa%d7%95%d7%a8%d7%94/

הוא טוען לתיאורים מופרכים חסרי אמת: "בית הספר שלנו מקפיד מאוד על הנושא הזה של הטרדות מיניות: יש לנו ממונה על הנושא וכל תלונה מבוררת לעומק ומטופלת. החדר שלי אף פעם לא נעול וגם הציטוטים שיוחסו לי בכתבה שקריים. אני לא משתמש במילה "מברגה" ואני לא הייתי מאפשר לשיח עם תלמיד לעבור לפסים כאלו שלא מתאימים. להיפך, אני אחראי על המשמעת בבית הספר, אני מקפיד על כל איחור וחיסור, ולפעמים גם מדיח תלמידים על בעיות משמעת. לא הייתי שם את עצמי לעולם בידיים של אף תלמיד בצורה כזו".

עוד הוסיף בנוגע לשיטות העבודה: "גם הטענות על אמירה משפילה לתלמידה היא עיוות נורא של המציאות. צריך להכיר את הסטודיו שלנו. זה קורס טיס של תחום המשחק. זה מקום תובעני, אנחנו עובדים בצורה אינטנסיבית עם כל תלמיד כדי להוציא ממנו את הכישורים שלו למקסימום במטרה שיצליח. במובן מסויים הרבה אנשים באים דווקא אלינו מתוך ידיעה שאצלינו אתה תעבור תתעצב לשחקן מקצועי והכשרון שלך יהפוך להיות כלי שאנשי מקצוע ישתוקקו לעבוד איתו. כשאנחנו אומרים לשחקן שהוא יפה או מכוער תוך כדי עבודה על מונולוג, זה בפירוש לא מתייחס למראה החיצוני שלו אלא על איך שהם מביאים את האישיות שלהם לידי ביטוי ומה הם יכולים לשנות בתפיסתם על מנת שישפרו עצמם כשחקנים. הרי בסופו של דבר בית הספר קיבל אותם ללימודים מתוך הנחה שיוכלו להתפתח".

לוינשטיין מכחיש את הטענות כי התקיימו בביתו מסיבות בעלות אופי מיני עם תלמידים ומצר על מותה של תלמידתו שמצאה מותה במהלך מסיבה בביתו: "גם במקרה של חן בראל זכרונה לברכה, ובניגוד מוחלט למה שטענתם, לא היו מסיבות עם תלמידים אצלי בבית. היה פעם בשנה כנס שנתי של העמותה שהיה באופן סמלי ביום ההולדת שלי ואני נידבתי את חצר ביתי לטובת העניין. היו שם בוגרים, מורים, תורמים של העמותה וחברי ההנהלה לצד תלמידים משנה ג' בלבד שהוזמנו אליו. האירוע הוא מצער מאוד אבל הוא נחקר על ידי המשטרה והתיק הזה נסגר. הניסיון לצייר כאילו ערכתי בביתי מסיבות עם תלמידים, הוא פשוט עיוות של המציאות".

https://old.tovnews.co.il/%d7%94%d7%9c%d7%9a-%d7%9c%d7%a2%d7%95%d7%9c%d7%9e%d7%95-%d7%99%d7%94%d7%95%d7%93%d7%94-%d7%9e%d7%a9%d7%99-%d7%96%d7%94%d7%91/

לסיכום הוא חתם: "הסטודיו הוא שם דבר בעולם התרבות הישראלי והשפיע רבות עליו, הן מהבחינה המקצועית והקהילתית. הבוגרים הם שחקנים מובילים בתאטרון הקולנוע והטלויזיה. אנחנו ממוקמים בשכונת התקווה והתלמידים עובדים עם 19 קבוצות בתוך השכונה כ-300 איש. מבחינה זאת הסטודיו היה והינו פורץ דרך. אני עומד על כך, שכל טענה שקרית תתברר עד הסוף. אני בטוח שהבירור יעלה שלא נפל פגם בדבריי וגם ישפוך אור על הנסיבות שהובילו להצפה של הטענות האלו. אני מזמין את כל מי שרוצה לבוא לסטודיו ולראות מקרוב איך אנחנו עובדים, כדי להבין עד כמה הטענות האלו חסרות שחר".

 

 

לחצו כאן להצטרפות לקהילת הוואטסאפ השקטה שלנו ותקבלו את כל העדכונים לפני כולם

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
המכללה לחיים1

כתבות נוספות

שתף :

רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום