פרשיית הלינץ' סמוך לאריאל: החוקרים לאחד הנערים שהגיש תלונה "נהרוס לך את החיים"

תושבת אריאל שנעצרה ונלקחה לחקירה שוחררה לאחר חקירה ארוכה לביתה. 6 נערים, חלקם ניצולי הלינץ' הגישו תלונה במשטרה על הלינץ'

Artboard 22 copy 12
צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

תושבת אריאל שנעצרה ונלקחה לחקירה שוחררה לאחר חקירה ארוכה לביתה. 6 נערים, חלקם ניצולי הלינץ' מסרו תלונה ועדות במשטרה על הלינץ'. עו"ד דניאל שימשילשווילי מטעם ארגון חוננו חושף כי החוקרים איימו על אחד מהנערים "נהרוס לך את החיים" שישה נערים, חלקם הנערים שהותקפו באופן קשה בידי הפורעים הערבים, מסרו אתמול (א') תלונות ועדות במשטרה בגין אירוע הלינץ' סמוך לאריאל. הנערים בגילאי 14 סיפרו לחוקרים על ההמון הערבי שהתקיף אותם ועל השתלשלות הארועים. אחד מהנערים, לאחר עדותו והגשת התלונה נחקר באזהרה.

בתוך כך, האם ל-7, מי שהייתה ממארגנות סיור הילדים שעבר לינץ', שוחררה אתמול בשעות הערב לאחר חקירתה. האם, נלקחה מביתה בשעות הצהרים בידי הבלשים, לעיני ילדיה, חלקם תינוקות. עו"ד דניאל שימשילשווילי הגיע לתחנת המשטרה, וסייע לאם ולנערים מטעם ארגון חוננו.

https://old.tovnews.co.il/%d7%9e%d7%96%d7%a2%d7%96%d7%a2-%d7%a0%d7%99%d7%a6%d7%95%d7%9c-%d7%94%d7%9c%d7%99%d7%a0%d7%a5-%d7%a0%d7%92%d7%a8%d7%a8-%d7%91%d7%a9%d7%91%d7%9b-%d7%a2%d7%a8%d7%95%d7%9d-%d7%a2%d7%9c-%d7%94%d7%a8/

עו"ד שימשילשווילי התייחס למעצר האם "משטרת ישראל בניצוחה של ימ"ר ש"י עשו היום מעשה שלא יעשה. באו לאור יום ועצרו אם ל-7 ילדים ולעייני ביתה הקטנה בת ה-9. והובילו אותה לתחנת המשטרה שם היא שהתה יותר מ-6 שעות שלמות על חקירה שהייתה יכולה להיפתר בזימון פשוט בטלפון. למעשה, ימ"ר ש"י ממשיכים בקו של לבוא וללחוץ דווקא את האוכלוסייה המותקפת וללחוץ את הקורבנות מבלי לברר את העובדות לאשורן וכפי שמצופה מהם לעשות", מסר עו"ד שימשילשוילי.

באשר לעדות הילדים חשף עו"ד שימשילשווילי כי החוקרים איימו על אחד הילדים כי יהרסו לו את החיים "לתחנת משטרת אריאל הגיעו 6 ילדים בגילאים 13-14 לאחר שחוו אירוע מטלטל בו פשוטו כמשמעו ניסו לבצע בהם לינץ'. מצופה היה שמשטרת ישראל תלווה את הנערים באמצעות חוקר ילדים מיוחד ופסיכולוג על מנת להגיע לחקר האמת ולעצור את ההמון הערבי שביקש לפגוע בילדים, אולם התחושה היא שהמטרה סומנה וכרגע כל האמצעים כשרים להשגתה לרבות מניעת נוכחות ההורים במהלך מסירת עדותם, כאשר השיא היה שילד בן 14 שמצוי במצב שברירי נחקר באזהרה במשך למעלה משלוש שעות ומהלך החקירה נמסר לו כי יהרסו לו את החיים. אני דורש כי המשטרה תפעל לאיתור ומעצר המעורבים בלינץ' לכל הפחות באותה הנחישות בה פועלת כלפי הילדים התמימים הללו שכל חטאם היה שביקשו לשהות בסמוך לביתם במסגרת מאורגנת ומסודרת ללא שום התגרות ונקלעו לתסריט אימים בה המון ערבי מאגף אותם מכל עבר תוך שהוא חמוש באלות, אגרופנים וגרזנים ולמרבה המזל תושייתו של הבגיר היחיד שהיה במקום (שבאופן אבסורדי עצור בחשד לרצח כמעשה טרור) מנעה זאת מהם", הוסיף עו"ד שימשילשווילי.

בתוך כך, עו"ד עדי קידר מארגון חוננו פנה אמש (א') בבהילות למבקר תלונות נחקרים בשב"כ בדרישה לעצור במיידי את החקירה כנגד ניצול הלינץ', זאת בעקבות סדרת ארועים קשים אותם עבר העצור בשב"כ. בתלונה תיאר העו"ד כי מרשו עובר עינויים קשים וכי נשקפת סכנה ממשית לחייו. בין השאר נודע לעו"ד כי העצור נאלץ לעשות את צרכיו על עצמו וכי הוא עבר אירוע לבבי במהלך החקירות.

"הזדעזנו לקרוא את הדברים שנאמרו מפיו של החשוד, ונראה כי מדובר בפסגה חדשה שטרם פגשנו כמותה", כתב עו"ד קידר בתלונה, "כזכור כבר לפני מספר ימים פנינו ליחידה החוקרת בשל הדברים שנאמרו על ידי החשוד, לגבי מניעת שינה ומצבו הרפואי. ועד כה טרם נענינו. היום כאמור נשמעו דברים מזעזעים הגובלים בהתעללות קשה וממשית. החשוד מוסר כי הוא מושפל ומבוזה עד לכדי מצב קיצוני של גרירתו עירום למרחק של 200 מטר עת הטיל את צרכיו על עצמו, הלסדום היינו?!", הזדעק עורך דינו של ניצול הלינץ'.

לדבריו, המשך החקירה מסכן באופן מיידי את חייו של העצור "תיאור זה מזכיר מקומות אפלים ורחוקים ומסתבר שמצויים כאן בקרבינו. אנו דורשים להורות על הפסקת החקירה על ידי חוקרי השב"כ לאלתר!, ברי כי להתנהלות זו השלכות ונגזרות רחבות ואולם כעת, לאור חשש ממשי לנפשו ובריאותו של מרשנו, אין מנוס מעצירת החקירה. עוד אנו דורשים כי חוקר מטעמכם יסור באופן מיידי למתקן ויגבה את עדותו של מרשנו", כתב עו"ד קידר.

בתוך כך, יו"ר ועדת הבריאות בכנסת, חה"כ עידית סילמן קיימה הבוקר דיון דחוף בוועדה בנושא "בחינת בריאותם הפיסית והנפשית של עצורים הנחקרים ע"י החטיבה היהודית של השב"כ", וזאת בעקבות הפרסומים בגין מצבו הרפואי של ניצול הלינץ' אשר נחקר בשב"כ וכן בעקבות הדיווחים על החקירות הקשות והעינויים אשר מופעלים עליו.

לחצו כאן להצטרפות לקהילת הוואטסאפ השקטה שלנו ותקבלו את כל העדכונים לפני כולם

המכללה לחיים1
עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
המכללה לחיים1

כתבות נוספות

שתף :

רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום