האם המהלך הזה יוביל לקריסת הממשלה?

משרד התחבורה יאפשר נסיעת מוניות שירות בשבתות ובחגים למועצות מקומיות

Artboard 22 copy 12
צילום: אבשלום ששוני, פלאש90

אתמול משרד התחבורה הודיע כי רשויות מקומיות בישראל יוכלו להפעיל באופן חריג למה שהיה נהוג עד כה, קווי מוניות שירות עירוניים או אזוריים. שרת התחבורה, מרב מיכאלי יצאה בהודעה “משרד התחבורה בראשותי מביא עוד בשורה חשובה לרשויות המקומיות. לראשונה יוכלו הרשויות והאשכולות האזוריים לתכנן, להפעיל ולפקח על פעילות מוניות השירות בתחומן".

השרה הוסיפה כי לדעתה המהלך עשוי להביא "פתרון יצירתי" לציבור נוסף, אך לא ציינה באופן פרטני כי מדובר בנסיעות בשבת ובציבור שאינו שומר שבת "במהלך הזה אנחנו מביאות עוד פתרונות יצירתיים וחדשניים ועוד אופציות תחבורה לציבור שלא היו קיימות עד היום. אני קוראת לרשויות להגיש יחד את הבקשות כדי להבטיח לתושבות והתושבים רשת שירות משותפת, מגוונת ויעילה. העתיד התחבורתי שלנו הולך לעבר פתרונות יצירתיים וחדשניים, והמהלך הזה יאפשר למקסם את השירות ואת ההזדמנות ולחזק את התחבורה הציבורית במקומות בהם היא הוזנחה במשך שנים”.

כבר בשבוע שעבר ניסתה מיכאלי להעלות לדיון בישיבת הממשלה סעיף העוסק בתחבורה ציבורית בתשלום בסופי שבוע. בנט, שהתוודע על כך במסרון ביטל את הדיון מחשש למהומה פוליטית, משבר נוסף ופרישתם של ח”כים דתיים ומסורתיים על רקע חילול השבת הכרוך בכך. לכן בחירתה של מיכאלי לעקוף את החקיקה בכנסת ובכך לא להצטרך להיתר ממשלתי מיוחד, עוזרת למניעת משבר קואליציוני מול חבר הכנסת ניר אורבך ממפלגת "ימינה". אך הודעתה של מיכאלי לא עברה באופן חלק. בציבור הדתי והמסורתי עלתה ביקורת קשה כלפי ההחלטה של מיכאלי לאפשר נסיעת מוניות שירות בשבתות וחגים. אחת מההודעות שהופצו בטוויטר היה "מה שעושה מרב מיכאלי זו לא מהפכה, זו הפיכה שלטונית! שרת התחבורה מצפצפת על הכנסת כדי לקדם תחבורה ציבורית בשבת באמצעות העברת מוניות השירות לסמכות הרשויות המקומיות".

https://old.tovnews.co.il/%d7%a0%d7%99%d7%a8-%d7%90%d7%95%d7%a8%d7%91%d7%9a-%d7%9e%d7%a6%d7%99%d7%91-%d7%90%d7%95%d7%9c%d7%98%d7%99%d7%9e%d7%98%d7%95%d7%9d-%d7%9c%d7%a8%d7%94%d7%9e-%d7%91%d7%a0%d7%98-%d7%9c%d7%94%d7%99%d7%a9/

כבר בשבוע שעבר ניסתה מיכאלי להעלות לדיון בישיבת הממשלה סעיף העוסק בתחבורה ציבורית בתשלום בסופי שבוע. בנט, שהתוודע על כך במסרון ביטל את הדיון מחשש למהומה פוליטית, משבר נוסף ופרישתם של ח”כים דתיים ומסורתיים על רקע חילול השבת הכרוך בכך.

מוניות השירות בישראל מהוות שירות משלים לתחבורה הציבורית, ונותנות חלופה זמינה לאוטובוס או לרכבת. כעת, משרד התחבורה מאפשר לראשונה לרשויות המקומיות בישראל לקבוע את מסלולי הקווים ותדירותם, בהתאם לצרכי התושבים. מוטב לציין כי מוניות שירות פעילות היום גם בשבת אך באופן פרטי, כעת, ניתנה האפשרות לרשויות המקומיות להפעלת קווי מוניות שירות. מהלך זה מהווה פרצה בחלוקת האחריות והסמכויות שהיו עד כה לרשויות המקומיות בתחבורה הציבורית. וכן מטרתה היא לאפשר מעורבות גבוהה יותר בקביעת הסדרי נסיעה בתחומן. זאת אומרת: העברת הסמכות תאפשר לעיריות לדוגמא, הפעלת מוניות בשבת מבלי הצורך במימון של קווים פרטיים כפי שנעשה כיום.

https://old.tovnews.co.il/%d7%9e%d7%9e%d7%a9%d7%9c%d7%aa-%d7%9b%d7%9c-%d7%90%d7%96%d7%a8%d7%97%d7%99%d7%94/

עוד היום, עם היוודע דבריה של השרה מיכאלי פרסמה הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה קול קורא לרשויות המקומיות, להפעיל קווי מוניות שירות בתחומן, וכן קווים אזוריים, בשיתוף עם רשויות שכנות. הרשות תהיה אחראית לקביעת מסלולי הקווים, לוחות הזמנים שלהם, מועדי ההפעלה, סוג השירות, סדיר או גמיש ושאר מרכיבי השירות.

לחצו כאן להצטרפות לקהילת הוואטסאפ השקטה שלנו ותקבלו את כל העדכונים לפני כולם

המכללה לחיים1
עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
1 תגובה
הישן ביותר
החדש ביותר המדורג ביותר
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
אברהם
אברהם
1 שנה לפני

נוכלת ומנוולת. חושבת שהיא מ"מ בצבא. שתעוף לנו מהעיניים

המכללה לחיים1

כתבות נוספות

שתף :

רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
1
0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום