ל"ג בעומר הוא יום שכולו אהבה

עיקר הלימוד בימימה שייך לקבלה עצמית שהיא אהבה שלא תלויה בדבר. אורנה סלע בטור מיוחד על חיזוק האהבה- אהבת חינם לעצמינו ולאחרים.

אורנה סלע

 

ל"ג בעומר הוא יום פטירתו של התנא הקדוש רבי שמעון בר יוחאי (רשב"י), אשר גילה לעולם את הסודות של תורת הנסתר- בספר הזוהר. את השמחה הגדולה על האור שהגיע לעולם דרכו, מבטאים בהדלקת מדורות בשמחה ובריקודים.

ל"ג בעומר הוא גם יום בו הפסיקו תלמידי רבי עקיבא למות. 24,000 תלמידים היו לו, וכולם מתו מפני שלא נהגו כבוד זה בזה. מסביר רבי יצחק אייזק שר: לא נמצאה אצלם הרגשה חושית של אחווה ואהבת רעים אמיתית בשלמותה, ז"א ,שהיה להם חיסרון באהבה.

מהי אהבה אמיתית?אהבה אמיתית היא ראיית מעלתו של כל אחד וקבלתו בלי תנאי. בדר"כ האהבה תלויה בדבר, מותנית, וכמו שנאמר: בטל דבר, בטלה האהבה, ז"א אוהבת את עצמי בהתניה, יכולה לתת לעצמי רגש טוב רק כש..(מרזה, "מצליחה" , אומרת את הדבר הנכון, מישהי מחמיאה לי וכו') וכשאני נחלשת, מיד לא סובלת את עצמי.ואותו הדבר כלפי האחר, כאשר הוא עושה מה שאני רוצה, או אומר מה שאני רוצה לשמוע, קל לתת אהבה, וכאשר מתנהג אחרת, כבר נסגר הלב ואי אפשר להתקרב. בימים אלו שמים דגש על חיזוק האהבה- אהבת חינם לעצמינו ולאחרים.

עיקר הלימוד בימימה שייך לקבלה עצמית שהיא אהבה שלא תלויה בדבר. במקום לרצות להיות אחרת, או שהאחר יהיה מישהו אחר-לומדת להתקרב לנקודה הטהורה שבתוכי, שמחה בחלקי, יכולה לתת מקום גם לחלקים ההפוכים שבי, ואז מיד זוכה להתקרב גם לאחר, לראות את הטוב שיש בו, את מעלתו העצמית. מבינה שכל אחד מיוחד ובדרכו שלו מביא לעולם זווית אחרת ושונה.

ל"ג בעומר הוא יום שכולו אהבה, קרוב לבבות ואחדות. אחדות בין כולנו- איננה אחידות, באחדות מתאפשר חיבור בין אנשים שונים. כל אחד שייך, לכל אחד יש מקום כמו שהוא בדיוק.

shimrit
Author: shimrit

לחצו כאן להצטרפות לקהילת הוואטסאפ השקטה שלנו ותקבלו את כל העדכונים לפני כולם

המכללה לחיים1
עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
1 תגובה
הישן ביותר
החדש ביותר המדורג ביותר
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
רות גלעד
רות גלעד
1 שנה לפני

מאוד אהבתי את מה שכתבת

כתבות נוספות

שתף :

רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
1
0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום