במחאה על קיצוץ הבניה ביו"ש: מאות הפגינו נגד ישיבת הממשלה

מועצה אזורית שומרון השביתה את פעילות המועצה והפגינה מול ישיבת הממשלה בירושלים, יחד עם ח"כים וראשי רשויות

נריה
צילום: מועצה אזורית שומרון

הזעם בשומרון עולה מדרגה: מועצה אזורית שומרון הפגינה היום (א') יחד עם תושבי הישובים מבוא דותן וכפר תפוח מול ישיבת הממשלה בירושלים, לאחר שביום שישי הודיעה הממשלה במפתיע על קיצוץ מאסיבי בבנייה ביו"ש. מודבר בקיצוץ של למעלה מ- 1,800 יחידות דיור ביהודה ושומרון, כשבמקביל תאושר בניה פלסטינית בשטחים ביו"ש אשר הינם בשליטה ישראלית מלאה, כל זאת רגע לאחר הטבח הנורא באלעד.

בהפגנה השתתפו ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן, ראש מועצת קריית ארבע אליהו ליבמן, ח"כ אורית סטרוק (הציונות הדתית) ח"כ אוריאל בוסו (ש"ס), יו"ר כפר תפוח יאיר אורבך ויו"ר מבוא דותן איתן גורמן. יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון הודיע כי הממשלה תיפול ואמר: "למה אנחנו צריכים להגיע לכאן כמו קבצנים ולהתחנן על שבר של שכונה שם, שבר של תוכנית בנייה שם? אנחנו אזרחים סוג ד' במדינה שלנו? בחובות אנחנו ראשונים. בצבא, במיסים ובהתנדבות, אפילו בתרומת כליות. למה תמיד בזכויות אנחנו אחרונים במדינה שלנו, כפר תפוח שנים חיכה, וכדי שאף אחד לא ישים לב, מאשרים יחד איתו אלף יחידות דיור של השתלטות של הרשות הפלסטינית. אנחנו צריכים תירוצים כדי לבנות בארצנו שלנו? לאן הגענו? אנחנו עומדים כאן בכעס גדול ורוב העם עומד כאן איתנו.

https://old.tovnews.co.il/%d7%94%d7%94%d7%a7%d7%a4%d7%90%d7%94-%d7%91%d7%99%d7%94%d7%95%d7%93%d7%94-%d7%95%d7%a9%d7%95%d7%9e%d7%a8%d7%95%d7%9f-%d7%9e%d7%95%d7%a2%d7%a6%d7%aa-%d7%99%d7%a9%d7%a2-%d7%99%d7%95%d7%a6%d7%90%d7%aa/

אנחנו מגיעים לכאן בזמן קשה שבו דם יהודי נשפך כמים בכל מקום בארץ. באלעד, בבני ברק, באריאל ומה התגובה של הממשלה? במקום לכופף את היד של הרשות הפלסטינית, מרסנים את הבנייה בהתנחלויות. מה אנחנו בעל חיים שצריכים לרסן אותו? אנחנו אזרחים במדינה הזו! והגיע הזמן שתפנימו את זה. ואנחנו נחליף אתכם. הממשלה הזו מתפקדת כמו ממשלת ביילין-פרס, ואת הממשלה הזו אנחנו נחליף הגענו לכאן לומר לכם, עד כאן! אנחנו לא מוכנים שזה ימשיך. תתעשתו מהר! לעולם לא נתייאש מלבנות את ארץ ישראל, כי זו הארץ שלנו. אנחנו ננצח ונבנה את הארץ אתכם או בלעדיכם".

ח"כ אורית סטרוק (הציונות הדתית) אמרה :"הממשלה אוטמת אוזניה ולכן באנו הנה כדי לצעוק: "תנו לנו לבנות את ארץ ישראל ואל תציבו כתנאי לבניה הזו את קידום המדינה הפלסטינית. אבל הממשלה ממשיכה לאטום אזניים כדי לא ליפול. ולכן אנחנו נפיל אותה!"

ח"כ אוריאל בוסו (ש"ס): "באנו לכאן היום לומר לממשלה הכושלת הזאת, אין לכם שום לגיטימציה. אין לכם תמיכה בכנסת, אין לכם תמיכה בעם, אתם צריכים ללכת הביתה היום. הם לא מגיעים ללוויות הנרצחים, לא מגיעים לנחם, אתם לא מגיעים כי אתם לא רוצים לשמוע את האמת, וזו הבושה האמיתית. בשביל להעביר תקציב צריך לתת 53 מיליארד, לאחים המוסלמים. בשביל לאשר כמה יחידות דיור, צריך לאשר גם לפלסטינים. בשביל שנקבל את הכותל, צריך לתאם את הביטחון עם הממלכה האשמית, עד איפה נגיע עם מכירת מדינת היהודים?

ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן: "המחבלים שנתפסו היום כבר קיבלו סיגריות, וארוחת צהריים בכלא. הם גם נתפסו לפני ה 10 לחודש. ולכן הם גם יקבלו משכורות מאיתנו על רצח יהודים. בגוש עציון אישרו יותר יחידות דיור לערבים מאשר ליהודים. והכל סביב סוכנות הנסיעות של ביידן. אם יאשרו בנייה בתפוח אולי הוא לא יבוא. אז אני אומר: ביידן אל תבוא! תשאר. לנו יש ממשלה משלנו. ממשלת ישראל תפסיקו את הבושה הלאומית הזו תפסיקו להתרפס בפני ארה"ב. שבנו לירושלים שבנו לגוש עציון שבנו לשומרון כדי להשאר לנצח!"

ראש מועצת קריית ארבע אליהו ליבמן: "הקם להרגך השכם להורגו! ממשלת ישראל אם לא תחסלו את המחבלים במיטות שלהם טרם הם מגיעים לרצוח יהודים בגרזינים, הדם על הידיים שלכם. צאו להלחם. תנו לצה"ל לנצח ולכסח את אויבינו. הדם של הנרצחים באחריותכם. עד שתתחלפו ויש לקוות כמה שיותר מהר. לא ארה"ב תקבע כמה נבנה, לא יקבעו לנו כמה יבנו ואיפה יבנו. בע"ה נצמח ונבנה בכל מקום".

 

לחצו כאן להצטרפות לקהילת הוואטסאפ השקטה שלנו ותקבלו את כל העדכונים לפני כולם

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
המכללה לחיים1

כתבות נוספות

שתף :

רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום