הממשלה צפויה להחליט: 10 יישובים חדשים בנגב

על רקע המצב הביטחוני הרעוע בנגב, השרים שקד ואלקין מודיעים על בנייה של 10 ישובים בדרום

נריה מדמוני
צילום: ארי לב אברמס פלאש 90

בשבוע שעבר ההמשלה אישרה את הקמת העיר החרדית כסיף ואת הישוב הקהילתי ניצנה. ביום ראשון הקרוב צפויה הממשלה לאשר את הקמתם של עשרה ישובים נוספים בנגב. מהדעה משותפת שהוציאו היום (ד') שרת הפנים איילת שקד ושר השיכון, זאב אלקין עולה כי חמישה ישובים חדשים הצפויים לקום יכונו "יישובי מבואות ערד". בנוסף, יבואו לאישור החלטת ממשלה להקמת חמישה ישובים נוספים לאורך ציר באר שבע-דימונה בכביש 25. עוד נמסר, כי ההחלטה הצפויה "מהווה צעד משמעותי בחיזוק ההתיישבות בנגב ובדגש על מזרח הנגב, אשר מהווה מרחב בעל חשיבות אסטרטגית לאומית".

https://old.tovnews.co.il/%d7%a8%d7%95%d7%98%d7%9e%d7%9f-%d7%91%d7%a8%d7%90%d7%99%d7%95%d7%9f-%d7%9ctov-%d7%a2%d7%9c-%d7%94%d7%9e%d7%9e%d7%a9%d7%9c%d7%94-%d7%91%d7%9b%d7%9c-%d7%9e%d7%94-%d7%a9%d7%a7%d7%a9%d7%95%d7%a8-%d7%9c/

שרת הפנים איילת שקד מסרה בתגובה: "ביום ראשון תעבור החלטת ממשלה היסטורית ומרגשת שהיא בעלת חשיבות אסטרטגית ולאומית שתיתן כוח משמעותי לחיזוק ההתיישבות בנגב. מדובר בצעד חשוב שמשקף יותר מכל מדיניות תכנונית-חברתית מגוונת המבקשת לחזק את הפריפריה תוך עידוד התיישבות חדשה וצעירה. 10 יישובים חדשים בנגב הם המפעל הציוני במלוא תפארתו. אנחנו ממשיכים להפריח את השממה בנגב ולהגשים את חזון בן גוריון. זה הישג אדיר ובבשורה גדולה עבור אזרחי מדינת ישראל ועבור הנגב בכלל"

שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין: "קידום הקמת יישובים חדשים בנגב, הינו חזון ההתיישבות הציונית. הקמת יישובים חדשים תניע תושבים ממרכז הארץ דרומה, תחזק את כלכלת הנגב ותגביר את בטחון התושבים באזור כולו. משרד הבינוי והשיכון בראשותי פועל רבות למען פיתוח הפריפריה הן במטרה לפתח יישובים חדשים והן לחזק את היישובים הקיימים".

האישורים לבניית יישובים חדשים בנגד מגיעים על רקע המצב הביטחוני הקשה השורר בנגב בתקופה האחרונה.

לחצו כאן להצטרפות לקהילת הוואטסאפ השקטה שלנו ותקבלו את כל העדכונים לפני כולם

המכללה לחיים1
עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

שתף :

רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום